Напиши, что вы делаете на уроках в школе. In English we ... In Maths we ... In Music we ...

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In English we read and write. In Maths we do sums. In Music we sing.
Гость
In English we learn new words and read the text on English. In Maths we solve equations, task and learn table multiplication and division. In Music we learn, sing and listen songs.