Напишите по примеру:Warm - warmer - the warmest;Small - ... - ... ;Cold - ... - ... ;Big - ... - ... .Ex. 3Напиши по примеру:He draws WELL (well/good).She is a GOOD runner (well/good)You are _____ jumper (badly/bad).We jump ___...

Напишите по примеру: Warm - warmer - the warmest; Small - ... - ... ; Cold - ... - ... ; Big - ... - ... . Ex. 3 Напиши по примеру: He draws WELL (well/good). She is a GOOD runner (well/good) You are _____ jumper (badly/bad). We jump _____ (badly/bad).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
small-smaller-the smallest cold-colder-the coldest big-bigger-the biggest