Помогите поставить правельные вопросы к этим предложениям:M.cleas her room erevy olay.;P.sends postcords in the morning.;N.reads fairy tales on Sun...

Помогите поставить правельные вопросы к этим предложениям:M.cleas her room erevy olay.;P.sends postcords in the morning.;N.reads fairy tales on Sun...Помогите поставить правельные вопросы к этим предложениям:M.cleas her room erevy olay.;P.sends postcords in the morning.;N.reads fairy tales on Sunday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Who cleans her room every day? 2. Who sends postcards in the morning? 3. Who reads fairy tales on Sunday?
Гость
Does Mary claen her room every day? When Peter sends postcards? Does Nina read fairy tales on Sunday?