Помогите,пожалуйста,перевести на английский язык эти предложения.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. This is my phone. 2. My phone is from Japan. 3. It's not a cup. 4. That boy is not my friend. 5. Sasha and Tanya aren't from China. 6. Where are Sasha and Tanya from?7. They are from Russia. 8. My suitcase is in his car. 9. Where's my dictionary? 10. Your dictionary is in your bag. 11. How much is a one way ticket to new York? 12. I don't know. 13. What's your address? 14. My address is ....(your address) 15. It's not my book.