Перевести с русского, на английский. Помогите пожалуйста. 1.Погода сегодня хуже, чем вчера.Сегодня холоднее, и идет дождь. 2.Моя комната не така...

Перевести с русского, на английский. Помогите пожалуйста. 1.Погода сегодня хуже, чем вчера.Сегодня холоднее, и идет дождь. 2.Моя комната не така...Перевести с русского, на английский. Помогите пожалуйста. 1.Погода сегодня хуже, чем вчера.Сегодня холоднее, и идет дождь. 2.Моя комната не такая большая, как комната моей подруги, но она светлее и теплее. 3.Какая из книг самая интересная? 4.Ноябрь - не такой холодный месяц, как январь. 5.М...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The weather today is worse than yesterday. Today it's colder, and it's raining. 2. My room is not as big as my friend's room, but it's lighter and warmer. 3. Which book is the most interesting? 4. November is not such a cold month as January.5. My father is a very busy person.6.Krym - one of the best places to relax.7.Today he feels much better.
Гость
The weather today is worse than yesterday. Today it's colder and it's raining ( 1 ) 2. My room is not as big as my friend's room, but it's lighter and warmer 3. Which book is the most interesting? 4.November is not such a cold month as January. 5. My father is a busy man. 6.Crimea is one of the best places to relax. 7.Today he feels much better.