Помогите написать текст похож на тот что на образцу ток больше нужен плиз помогите очень надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I usually go on holiday abroad. I often go with my family,but sometimes I go with my friends. We stay in a hotel. We usually choose an expensive hotel. I often go diving,because I am fond of diving. I usually go sightseeing,because it is interesting to visit new places. Also,I am good at wind-surfing. My dream is to go to Mull because it's got beautiful lagoons,old castles and a cool climate.